Home › Kabaret wizyta u psychiatry
Home › Kabaret wizyta u psychiatry

Kabaret wizyta u psychiatry

Znany psycholog Elliot Aronson stworzył książkę pt.

"Człowiek istota społeczna". Autor przekonuje nas, że ludzie nie są stworzeni do trwania pojedynczo, każdy do szczęścia potrzebuje ludzi- bliskich. Potrzebujemy również miejsca, które będzie naszym azylem. Gdzie będziemy bezpieczni i beztroski. jednostka czuje się szczęśliwy w towarzystwie ludzi życzliwych i przyjaznych. Unikamy osób antypatycznych, lecz często tolerujemy je.

Najczęściej ci którzy nam dobrze życzą to nasza rodzina. Oni tworzą nasz dom. Dom to budynek ale przede wszystkim ludzie. Szczęśliwa rodzina to bliscy którzy obdarowują nam siłę do pokonywania codziennych trudności.

Rodzina kocha wie że jesteśmy cenni. Jako przykład posłużyć może tu film pt."Ze wszystkich sił".

Jest to historia niedołężnego chłopca który razem ze swoim opiekunem bierze udział w triatlonie. Syn chce pokazać udowodnić ojcu że tato mimo upływających czasu może być sportsmenemktóry odnosi pomyślności. To niepełnosprawny przywraca wykończonemu ojcu chęć istnienia.

Syn chce edukować od niego dorosłości.

Z czasem bardzo nadopiekuńcza miłość mamy zostaje zastąpiona trochę surową ojcowską miłością.

W recenzji czytamy także zdanie:" Po tym filmie chce się chcieć.

Chce się walczyć i kochać Kolejny przykładem szczęśliwego domu może być literatura z dzieciństwa lat pt. "Ania z Zielonego Wzgórza". Są tam przedstawione historia osieroconej dziewczynki którą przygarnia dojrzałe rodzeństwo- Maryla i Mateusz. Mimo początkowych przeciwności losu udaje im się stworzyć rodzinę. Ania otrzymuje ciepło rodzinnego ogniska miłość i opiekę. A Maryla i Mateusz radość bycia opiekunami Każdy chce być kochanym chce mieć pokrzepiającą dobrym słowem go rodzinę, a-co za tym idzie -normalny i bezpieczny dom.

Myślę, że każdy członek rodziny powinien opiekować się o dobrą atmosferę w domu.

Jej podstawą jest rozmowa między współlokatorami. Nieporozumienia trafiają się w każdym domu. Ważne żeby domownicy chcieli ze sobą rozmawiać i się słuchać..


Źródło: Dobry psycholog kraków