Home › Owoce acai i ich zalety - jesli chcesz je poznać zerknij na nasz artykuł
Home › Owoce acai i ich zalety - jesli chcesz je poznać zerknij na nasz artykuł

Owoce acai i ich zalety - jesli chcesz je poznać zerknij na nasz artykuł

Owoce przypominają z wyglądu borówkę amerykańską, smakują identycznie jak jagody, z aromatem czekolady. W jagodach mieści się mnóstwo składników odżywczych, stąd tak chętnie stosuje się je w zmniejszaniu masy ciała. Przede wszystkim dzięki związkom fenolowym, które kryje sok z jagód. Oprócz tego są bogate w antyoksydanty, wzmacniające odporność i spowalniają przebieg starzenia, aminokwasy egzogenne, witaminę A i C, lipidy, w ilości zbliżonej jak w oliwie z oliwek, jak również błonnik pokarmowy potrzebny w procesach trawienia. To właśnie błonnik mający wpływ na przemianę materii przyjęty jest za pożądany w diecie obniżającej wagę. Acai podwyższa poczucie najedzenia, stąd prościej kontrolować liczbę no i wartość spożywanych w trakcie diety posiłków.

Opinie osób spożywających jagody acai są przeważnie pozytywne. W szczególności w kontekście odchudzania. Przy dobranej diecie i tej suplementacji, aktywności fizycznej chwalono wzrost energii, więc szybsze uzyskanie perfekcyjnej sylwetki. W Polsce jagody acai można dzisiaj kupić nie tylko w e-sklepach, ale punktach stacjonarnych z suplementami diety czy zdrową żywnością. Przewaznie maja formę kapsułek bądź soku. Do nabycia mogą być także w przeróżnych połączeniach, np.

z l-karnityną albo guaraną, zieloną herbatą itp. Jak widać urozmaicanie diety acai może mieć ogromny wpływ na pozbycie się zbędnych kilogramów, w całkiem krótkim czasie. Niemniej jednak bez zmiany dotychczasowego trybu życia, diety nic z tego nie wyniknie..