Home › W jaki sposób się zachować, kiedy przytrafi się nam stłuczka w Szkocji?
Home › W jaki sposób się zachować, kiedy przytrafi się nam stłuczka w Szkocji?

W jaki sposób się zachować, kiedy przytrafi się nam stłuczka w Szkocji?

Stłuczki samochodowe to często zdarzenia losowe, jakie mogą przytrafić się wszystkim. Trzeba pamiętać, że procedury w czasie tego typu zdarzenia wyglądają inaczej, bo zależy to od kraju, w jakim jesteśmy. W Szkocji, identycznie w Polsce, w czasie wypadku należy po pierwsze zachować spokój i wymienić się danymi osobowymi z innym uczestnikiem zdarzenia. Wypadek komunikacyjny w UK – odszkodowanie Każdy, kto doznał uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku może domagać się o rekompensatę. Osoby uprawnione do tego to m.in.

kierowca auta (jeśli wypadek nie był z jego winy), pasażerowie (nawet, jeśli wypadek był z winy kierowcy), osoby potrącone, bliska rodzina – w przypadku śmierci.

W Anglii możemy postarać się o odszkodowanie z tytułu np. zwrotu kosztów naprawy pojazdu, powstałych szkód fizycznych bądź urazów natury psychicznej lub też całkowitego zwrotu kosztów leczenia (można wnosić również o rentę, gdy uszczerbek na zdrowiu jest niemożliwy do wyleczenia).

Ważne jest, by od zdarzenia nie minęły trzy lata. Wypadek drogowy w UK – co trzeba wiedzieć Jeśli dojdzie do wypadku, zawsze należy skorzystać z pomocy lekarza – nawet, gdy czujemy się dobrze i wypadek nie wyglądał na zbyt groźny.

Podstawą jest zatem wizyta w szpitalu lub u swojego lekarza rodzinnego – również, gdy początkowo nie czujemy podejrzanych symptomów (mogą wystąpić później). Gdy sytuacja staje się kryzysowa, najlepiej zadzwonić na pogotowie. W UK nieco inaczej prezentuje się procedura obowiązująca przy tego rodzaju wypadku. Tu o winie oraz odpowiedzialności za zdarzenie decyduje zakład ubezpieczeń, w zgodzie z firmą prawniczą, jaka sprawę prowadzi.

Postarajmy się zatem wybierać profesjonalną i sprawdzoną firmę ubezpieczeniową. Co więcej, firmę ubezpieczeniową musimy poinformować o każdym wypadku – nawet, gdy jest to drobna stłuczka i nie ma potrzeby wzywać policji.

Informacje, których potrzebujemy na miejscu wypadku to głównie wszystkie dane pasażerów, opisanie marek, modeli i numerów rejestracyjnych samochodów, szczegóły na temat ubezpieczenia. Można zdobyć również dane do kontaktu świadków wypadku, narysować plan wypadku, zwrócić uwagę na warunki atmosferyczne, konieczne jest zrobienie zdjęć samochodów..