Odsysanie tłuszczu — sposób na piękną sylwetkę

Czasami mimo wielu wyrzeczeń, aktywności fizycznej i trzymania diety wyczekiwane efekty nie nadchodzą. Szczególnie w okolicach bioder czy brzucha nadprogramowe kilogramy odkładają się bardzo szybko, za to trudno się ich pozbyć. Istnieje jednak alternatywa dla drakońskich diet i godzin ćwiczeń – liposukcja, która pozwala szybko zyskać wymarzoną sylwetkę.

Zabieg liposukcji

Liposukcja to nic innego jak odsysanie tłuszczu z poszczególnych części ciała. Zabieg najczęściej dotyczy okolicy bioder czy brzucha, ale niejednokrotnie pacjenci decydują się także na redukcję komórek tłuszczowych w okolicach podbródka, ud czy ramion. W przypadku dużej ilości nadprogramowych kilogramów zdarza się, że liposukcja musi iść w parze z lipektomią, czyli usunięciem nadmiaru rozciągniętej skóry i reszty tkanki tłuszczowej.

Efekty widoczne od zaraz

Liposukcja kusi przede wszystkim ze względu na efekty, które są zauważalne od razu. W tym wypadku nie trzeba więc czekać wielu tygodni, przestrzegając diety i pilnując treningów. Wiele osób jest sfrustrowanych, gdy mimo starań odbicie w lustrze wciąż wygląda tak samo. W przypadku liposukcji takiego ryzyka nie ma – w jednej chwili można pożegnać się ze zbędnymi fałdkami. Usunięcie komórek tłuszczowych w konkretnych okolicach sprawi, że nigdy już w tym miejscu się nie odrodzą, toteż te obszary ciała, które do tej pory można było uznać za najbardziej problematyczne, zaczną prezentować się świetnie.

Zabieg dla każdej kobiety

Co ważne, liposukcja jest rozwiązaniem zarówno dla szczupłych pań, jak i tych zmagających się z dużą ilością nadprogramowych kilogramów. W przypadku drobnych osób dzięki liposukcji możliwe będzie wyrzeźbienie sylwetki. To także idealny zabieg dla kobiet po ciąży, które zmagają się z nadmiernym gromadzeniem się tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. Liposukcja pomaga także zredukować dysproporcje ciała takie jak zbyt obfite bryczesy, otłuszczone kolana czy niewidoczna talia – w takich przypadkach dieta niewiele bowiem zdziała, za to liposukcja przyniesie rewelacyjne rezultaty.

 

Więcej informacji o zabiegu odsysania tłuszczu znajdziemy na: https://www.christofferingves.pl/pl/usuwanie-tluszczu-z-brzucha